۱۰ پرسش مد درباره کارت سوخت

از سال قبل که گپ استفاده از کارت بنزین مطرح شد، سئوال های بسیاری مطرح شد. از نحوه ثبت معروفیت پژمان تا روال التماس برای کارت المثنی.

مساله کارت بنزین آنطور که بارها اشعار شده، تنها برای مدیریت استفاده است و پایش کانال هایی که احتمالا رفتار بوسیله قاچاق سوخت می کنند. در این گزارش به ۱۰ سئوال متداول درباره کارت سوخت، پاسخ داده ایم:

۱: چطور می استعداد بخاطر اخذ کارت بنزین ثبت نام کرد؟

ثبت اشتهار کارت سوخت مدت ها قبل آغاز شده حیات و در حال حاضر ثبت نام آنلاین بوسیله سرانجام روان است. بخاطر ثبت صیت فقط کافی است بوسیله دفاتر نماینده ۱۰ رجوع کنید.

۲: اگر سیم کارت بوسیله معروفیت خودتان نداشته باشید، چه باید بکنید؟

مالکانی که سیم کارت بوسیله نامشان ندارند تنها می توانند از طریق دفاتر پلیس ۱۰ التماس و ثبت نام کارت بنزین بانکی را انجام دهند. برای ثبت معروفیت تو دفاتر پاسبان ۱۰ درگاه آقا وسیله نقلیه ضروری است. در غیر این صورت باید جانشینی روزنامه ای داشته باشید که صراحتا عبارت «کارت بنزین» تو آن ظرف شده باشد.

۳: آیا همه موتورسیکلت ها تیمار امکان ثبت نام و دریافت کارت سوخت را دارند؟

آنطور که در اطلاعیه های پیشین عنوان شده، تنها موتورسیکلت هایی امکان شهود کارت را دارند که والا ۱۰ سال داشته باشند. یعنی چنانچه سال ساخت شان بوسیله قبل از ۱۰ سال گذشته باز می گردد، فعلا امکان ستاندن کارت سوخت را ندارند.

۴: آیا این طرح در همه استان ها اجرایی شده است؟

خیر. فعلا بخاطر شروع، استان های تهران، البرز، اصفهان و تبریز این طرح را آغاز کرده اند. به نظر می رسد که در مراحل بعد، نوبت به استان های دیگر برسد.

۵: چنانچه خلال قراردادن کارت هوشمند سوخت داخل تلمبه رله با یادداشت (کتاب ۱/۱۰/۹۳) مواجه شدید، چه اقدامی ایفا دهید؟

داخل این طور شرایطی می توان با رجوع به یکی از نواحی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، رفتار به حذف پیام مربوطه کرد.

۶: چگونه می توان رمز کارت بنزین را حذف کرد؟

به یکی از نواحی یا مناطق باهم اتحاد کردن ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در بکلی سرزمین رجوع کنید. حضور خداوندگار وسیله نقلیه جهت حذف اشاره کارت جبری بوده و درون قیافه درخواست توسط شخص دیگر عزب می توان با ارائه وکالتنامه محضری و یا برگه انحصار وراثت، اشاره کارت سوخت را حذف کرد.

۷: چنانچه کارت بنزین خود را گم کرده باشیم چه باید بکنیم؟

با مراجعه بوسیله سامانه خدمات اقبال همراه بوسیله نشانی (www.mob.gov.ir) یا ستاندن و انتصاب رایگان اپلیکیشن خدمات شانس همراه از چهار شیوه سامانه خدمات همراه دولت، ایران اپس، همگان بازار و اپ استور و خواه در جاهل این رخ با مراجعه به دفاتر نماینده ۱۰ می استعداد ثبت نام کرد.

۸: ماجرای خرید و ابتیاع کارت سوخت چیست؟

ابتیاع و فروش هر نوع کارت هوشمند سوخت غیر قانونی بوده و متخلفین به محاکم قضائی معرفی خواهند شد.

۹: چگونه کارت بانکی را به کارت سوخت تبدیل کنیم؟

روش نخستورود بوسیله سایت دولت الکترونیک، به عنوان  WWW.MOB.GOV.IR است. البته متقاضیان باید توجه داشته باشند که چنانچه از این سر می خواهند برای دریافت کارت سوخت رفتار کنند، باید بر ماخذ زمان بندی که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بر اساس عده تلفن همراه گلچین کرده است، به سایت رجوع کنند.

رویه دوماستفاده از اپلیکیشن اقبال همراه است. متقاضیان بعد از این که اپلیکیشن سابق الذکر را نصب کردند، باید عده همراه خویشتن را وارد کنند و با ارسال کد از طریق پیامک شناسایی شوند. سپس کد ملی و تاریخچه تولد خویشتن را بااطلاع کرده و اطلاعات فردی خود را ثبوت کنند.

داخل پنجمین مرحله، باید بارکد خودروی خود را که روی کارت خودرو درج شده است، هوشیار و درون نهایت یک کارت بانکی خود را انتخاب کنند. درون مرحله آخر با تایید نهایی خواستگار خدمات سهمیه بنزین به کارت بانکی اضافه می شود و چنانچه مالک صاحب کارت سوخت باشد، کارت سوخت بطلان خواهد شد.

۱۰: مالکان خودروهای خارجی، قولنامه ای، فاقد کارت سوخت و کارت بانکی چه باید بکنند؟

داخل این میان افرادی هستند که خودروی آن ها خارجی، ورثه ای، قولنامه ای و… بوده، این افراد موارد ویژه هستند که بوسیله گفته مقامات انبازی پخش، بخاطر دریافت کارت بنزین باید به قیافه حضوری به پلیس ۱۰ مراجعه کنند. منابع: سایت شرکت پخش فرآورده های نفتی، ایسنا، خبرآنلاین و سایت فرمون