آیا ویروس کرونا داخل دمای اندک بوسیله آسانی منتقل می شود؟

چرا تعداد موارد مبتلا بوسیله کووید ۱۹ تو اروپا رو بوسیله افزایش است؟ بسیاری از کشورها از آغاز تابستان به قرنطینه ی تمام خود انتها دادند؛ اما از آغاز پاییز، بسیاری از شهرها افزایش چشمگیر شیوع ویروس را شاهد بودند. بازگشایی مدرسه ها و دانشگاه ها مشکل را تشدید کرد؛ ولی آیا می توان گفت هوای سرد پاییزی تو این روند مؤثر است؟

معمولا آمار ابتلا به آنفولانزا داخل فصل زمستان اضافه می یابد و ویروس های کرونا دیگر بی قراری به سرماخوردگی منجر می شوند؛ ولی دلایل بالفعل ی متعددی برای این مسئله بود دارد. برای مثال، تو فصل های پاییز و زمستان مردم زمان بیشتری در محیط های بسته می گذرانند و درون این محیط ها سرفه یا عطسه می کنند. ناگفته نماند وقتی هوا سرد باشد، افراد به جای دوچرخه سواری یا پیاده روی رجحان می دهند از اتوبوس ها یا قطارهای بهم خورده استفاده کنند. طبق عملی ای دیگر، بدن افراد در شرایط تلالو کم خورشید، ویتامین D کمتری را تولید می نرم و همین مسئله به سیستم ایمنی ضعیف خیس منجر می شود.

براساس پژوهش ها، افزایش سالانه ی سرماخوردگی و آنفولانزا اندوه زمان با کاهش دمای بیرون و کاهش رطوبت محیط داخلی است. ویروس های آنفولانزا در هوای خشک و سرد بوسیله راحتی منتقل می شوند و ابدیت می آورند؛ درنتیجه، حساب دان است که این مسئله را به ویروس های کرونا، ازجمله کووید ۱۹ و سارس تعمیم دهیم که ساختار و ابعاد مشابهی دارند. مقابل آزمایش های انجام شده روی ویروس کرونا و دیگر ویروس های مشابه، این ویروس ها درون حرارت و رطوبت زیاد چندان روی سطوح دوام نمی آورند؛ اما دمای اتاق حداقل تا چند روز محیطی ایدئال بخاطر زنده ماندن ویروس های کرونا می تواند مجهز کند.

ویروس کرونا تو دماهای انجماد (۴ منصب ی سانتی گراد) و رطوبت نسبتا اندک، می تواند حتی تا یک ماه خواه بیشتر تیمار ابدیت بیاورد. بخاطر مثال، گزارش های متعددی از عالمگیر کووید ۱۹ تو میان کارگران کارخانه های سپرده بندی گوشت منتشر شده اند که تو دماهای کم فعالیت می کنند. در چنین سناریوهایی، بسیاری از افراد داخل فاصله ی اندکی از یکدیگر فراغت دارند و بخاطر شنیده شدن ندا در محیط اشفته فریاد می زنند. این وضعیت بنیان ی مسری کووید ۱۹ را فراهم می کند و اتاق های مشترک همچنین می تواند سرعت شیوع را افزایش دهد.

یادگیری های برگرفته از دیگر ویروس های کرونا داخل قرن بیست و غره (ویروس های سارس و مرس)، داستان متفاوتی روایت می کند. موافق پژوهشی که عالمگیر همه گیری سارس را تو زمستان ۲۰۰۳ در چین بررسی کرد، اوج عالمگیر تو آب و هوای بهاری بوده است. گفتنی است هیچگاه راهی بخاطر تأیید این گزارش ازطریق استیناف های بعدی وجود ندارد؛ در مقابل ویروس پس از آن ناپدید شد.

شیوع منظم ویروس مرس در خاورمیانه در جزئي از جمله بهار (بین ماه های مارس تا مه) صورت عدالت. بااین حال، شیوع این ویروس رابطه ی کمی با آب و هوا دارد و بیشتر بوسیله بیولوژی شتر بازمی گردد. انسان ها می توانند ویروس مرس را از یکدیگر خواه از شتر بگیرند. شترهای بالغ نسب واقعی آلودگی هستند و این حیوانات معمولا درون ماه مارس متولد می شوند.نیمه جبر ی جنوبی

می توانیم نگاهی غم به شقه کره ی جنوبی داخل کشش فصل زمستان بیندازیم. در آفریقای جنوبی، زیاد از ۷۰۰ هزار مورد مشغول گزارش شده است و اوج این شیوع در ماه جولای بود؛ اما نیوزیلند شیوع را به نیکی مدیریت کرد و تنها ۲،۰۰۰ مورد مبتلای کووید ۱۹ در این کشور ثبت شد.

دو قلمرو آفریقای جنوبی و نیوزیلند از بسیاری ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. به نظر می رسد هوای سرد تو کشش ماه های جولای و آگوست، دلیل واقعی ارج مبتلایان نبوده است. نیوزیلند به دلایلی مشابه شرایط جغرافیایی و چونی جهیز بهداشت و درمان و تاثیر مؤثر بهداشت عمومی، شیوع ویروس جدید کرونا را به نیکی مهار کرد. داده های اولیه از استرالیا مدال می دهد تری کمتر شاخص بهتری برای مطالعه عالمگیر کووید ۱۹ است. بااین حال، در ملبورن شیوع درخورتوجه داخل ماه جولای مصادف با هوای سرد بود. این پیوستگی بوسیله قرنطینه ی سخت گیرانه منجر شد و اینک قوانین قرنطینه در ماه اکتبر کمتر شده اند.مقاله های مرتبط:چرا مسری کووید ۱۹ مقدور است طی زمستان بدتر شودمعنای تماس نزدیک داخل کووید ۱۹ چیست؟

روی اندوه رفته، بهتر است خود را برای مسری کووید ۱۹ در ماه های سرد سال آماده کنیم؛ ولی به خشکی امدن اساس آنچه از کووید ۱۹ آموختیم، ویروس های جدید همیشه ما را شگفت زده می کنند. افزون براین، می دانیم تماس نزدیک با افراد دیگر، فرصتی مغتنم بخاطر مسری ویروس صرف کردن نظر از وضعیت آب و آسمانی است؛ بنابراین، بور گذاری مدنی بین افرادی باید حفظ شود که درون یک خانوار زندگی نمی کنند و افراد هموار تو فضاهای ودیعه از ماسک استفاده کنند.بیشتر بخوانید:چگونه می قابلیت بدون فوران سر، مغز مردم را بوسیله کامپیوتر متصل کردراز مرگ مومیایی ای که همچنان جیغ می کشدمحدودیت رفت وآمد بین استانی از ظهر فردا اعمال می شودسازمان ترتیب پزشکی: کشندگی کرونا در موارد بستری ایران ۱۵ درصد استاختلال آگورافوبیا (بازارهراسی)؛ علائم، علل و علاج