چیپس های ۱۰۰ هزار تومانی در سوپرمارکت ها | کرهء هوا نرخ انواع چیپس

به گزارش همشهری آنلاین، با اینکه بازار بسیاری از خوراکی ها را با شیوع کرونا و افزودن گرانی ها در ۸ ماه گذشته کساد کرده و فروش آنها را به نعوظ محسوسی کاهش داده، اما به گفته فروشنده ها تقاضا بخاطر تنقلات یا اصطلاحا هله هوله هایی مشابه چیپس و پفک کساد نشده و این محصولات تو نهایت تا ۲۰درصد با افت خرید مواجه بوده اند و این در حالی است که قیمت ها در این بخش حزن همپای دیگر کالاها از ابتدای امسال بین ۳۰ تا ۵۰درصد گران شده و نسبت بوسیله نیمه دوم سال گذشته دو برابر شده است. نگاهی به ارزش انواع چیپس در سوپرمارکت ها نشان می دهد که بازه قیمتی این دشت با توجه به وزن های متفاوت بین ۴ تا ۲۶هزار تومان جابجا شده است.

کمترین معادل موجود درون بازار ۶۰ تا ۷۰گرم است که قیمت تولیدات شقه فاتحه سال با این وزن ۴هزار تومان بوده است. وزن های حدود ۱۰۰گرم ۷ تا ۸هزار تومان و وزن حدود ۲۰۰گرم نفیس بین ۱۲ تا ۱۵هزار تومان دارند. قطع های والاتر یا اصطلاحا خانواده بالای ۲۰هزار تومان فروخته می شوند، به طور مثال، چیپس ساده نمکی ۴۳۰گرمی چی توز ۲۶هزار تومان ارزش دارد. قیمت برندهای ایرانی از همین حدود بیشتر نیست، اما چیپس های گران تر از این هم داخل بازار وجود دارد.

در بعضی سوپرمارکت ها هنوز غم جعبه های استوانه ای برند پرینگلز را با تشبیه کردن معروفشان، مرد سبیلو، می نبوغ دید و اگر قابلیت اقتصادی اجازه دهد، آن را خرید. البته فراوانی این چیپس ها در بازار بسیار کمتر است، اما اگر مشتری باشید حتما می توانید آن را مخصوصا به صورت آنلاین فاش کنید.  قیمت این چیپس ها با رقبای ایرانی شان به هیچگاه عنوان قابل مقایسه نیست، به طوری که کف قیمت محصولات این برند هم حالا در سوپرمارکت ها ۲۳هزار تومان برای صندوق های ۲۵گرمی است. انواع ۱۵۰گرمی آن بین ۵۰ تا ۶۵هزار تومان قیمت دارند و تعدادی از محصولات خاص خیس این برند تا ۱۰۰هزار تومان به سودا می رسند و با این بها هنوز هم مشتری دارند. واردات اینگونه محصولات بوسیله کشور ممنوع است و تکثیر نرخ ارز، واردات غیررسمی را بی آرامی از صرفه انداخته است؛ بوسیله همین دلیل آنچه از این قبیل محصولات خارجی تو بازار یافت می شود بوسیله واسطه واردات پرهزینه، بسیار گرانبها است. اگر چنین محصولاتی را با نرخ کم ارزش پیدا کردید حتما تاریخ مصرف آن را چک کنید. خوردن این مواد غذایی بدن شما را دچار کم آبی می کند نمو نسیه فروشی در خرده فروشی ها؛ از خیابان الهیه تا تهرانپارس و سرچشمه تهران