پنجشنبه ۰۴ آذر ۰۰

علت سخت باز شدن درب یخچال فریزر چیست؟

معرفی بهترین مارک های لوازم خانگی برای انتخابی مطمئن

علت سخت باز شدن درب یخچال فریزر چیست؟

۲ بازديد


یخچال ها یکی از وسایل ضروری هر آشپزخانه ای میباشند زیرا وظیفه نگه داری مواد خوراکی و غذایی ما را در بهترین شرایط بر عهده دارند اما گاهی در هنگام باز و بسته کردن درب یخچال ها ما شاهد این موضوع هستیم که درب یخچال ما به راحتی باز و بسته نمیشود و یا در هنگام باز کردن به سختی از محل اتصال خود جدا شده که ممکن است موجب آزردگی خاطر ما گردد به این منظور در این مقاله قصد داریم برای شما علت سخت باز شدن درب یخچال چیست را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 

کاربران گرامی؛ چناچه با مشکل سخت باز شدن درب یخچال مواجه اید می تواید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله به عیب یابی و نحوه رفع این مشکل بپردازید.

علت سفت شدن درب یخچال چیست؟

سفت شدن درب یخچال ممکن است به دنبال چندین علت بروز کند که در ادامه به بررسی علت سفت شدن درب یخچال میپردازیم:

 • خراب شدن واشر پلاستیکی دور درب یخچال یکی از مهمترین علل سفت شدن درب یخچال میباشد زیرا ممکن است این واشر در اثر کهنگی به لولا گیر کرده و در هنگام باز شدن برای شما خیلی سفت باشد.
 • خراب شدن استوپر یخچال شما نیز میتواند از دیگر علل سفت شدن درب یخچال باشد.
 • خرابی و ایجاد اختلال در کارکرد وکیوم درب یخچال از دیگر عواملی است که باعث سفت باز شدن درب یخچال میشود.
 • خرابی و یا شکستکی لولا ها نیز میتواند یکی دیگر از عوامل سفت شدن درب یخچال باشد.

بررسی مشکل چسنندگی درب یخچال برای رفع سفت باز شدن درب

لاستیک دور درب یخچال علاوه بر فیلتری برای ورود هوای گرم و خروج هوای سرد از یخچال به عنوان یک ماده نرم در هنگام باز و بسته شدن یخچال نیز عمل میکند که از کوبیده شدن درب جلوگیری کند اما گاهی علاوه بر سفت شدن درب یخچال ما شاهد ایجاد حالت چسبندگی و یا کشسانی در درب یخچال در هنگام باز و بسته کردن آن هستیم که در زیر علت چسبندگی درب یخچال را مورد بررسی قرار میدهیم:

 • ممکن است مقداری از یک ماده چسبنده مثل مربا و یا عسل بر روی لاستیک دور درب یخچال شما ریخته شده باشد و در صورت تمیز نکردن آن باعث ایجاد حالت چسبندگی و کشسانی در هنگام باز و بسته کردن درب شده باشد.
 • در صورت تعویض لاستیک دور درب یخچال خود ممکن است این لاستیک به درستی در محل خود قرار نگرفته باشد و در هنگام باز و بسته کردن دچار چسبندگی گردد.
 • ممکن است به دلیل خرابی در ترموستات یخچال شما و گرم شدن فضای داخل یخچال شما در هنگام باز و بسته کردن درب شما شاهد چسبندگی آن باشید.
 • ممکن است در اثر تنظیم درجه حرارت نامناسب برای یخچال فضای درون یخچال به صورت گرم ودم کرده در بیاید و باعث چسبندگی در هنگام باز و بسته شدن درب یخچال گردد.

راهکارهایی برای رفع سخت باز شدن درب یخچال

سخت باز شدن درب یخچال ممکن است برای یک و یا دوبار برای شما آزار دهنده نباشد اما در صورت طولانی شدن این موضوع و افزایش میزان چسبندگی و سخت باز شدن درب یخچال در دراز مدت ممکن است باعث کلافگی شما گردد اما نگران نباشید ما در ادامه به ارائه راهکارهایی برای رفع سخت باز شدن درب یخچال برای شما عزیزان میپردازیم:

 • بهتر است در صورت کهنه بودن لاستیک دور درب یخچال خود اقدام به تعویض آن نمایید.
 • بهتر است به نظافت یخچال خود دقت کافی را داشته باشید زیرا ریختن یک ماده چسبنده بر روی لاستیک دور درب باعث ایجاد چسبندگی در آن میشود.
 • به صورت دوره ای اتصالات یخچال خود مانند لولا ها را چک کنید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

نتیجه گیری از علت سخت باز شدن درب یخچال

همانطور که در مقاله بالا برای شما توضیح دادیم سخت بازو بسته شدن درب یخچال در دراز مدت میتواند باعث آزردگی خاطر شما شده پس بهتر است با به کارگیری اصول و راهکرهایی که در مقاله بالا برای شما آوردیم به منظور جلوگیری از بروز این مشکل اقدام نمایید و در صورت مشاهده آن در اسرع وقت در صدد رفع این مشکل برآیید.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.